Serbest Dolaşan Tavuk Özellikleri, Fiyatları

Serbest Dolaşan Tavuk Özellikleri, Fiyatları
5 Mart 2020 tarihinde eklendi, 2.945 kez okundu.

Genetiği değiştirilmiş ürünler, uygun şartlarda yetişmeyen gıdalar, hazır gıda, lazer ışınları ile ömrü uzatılmış besinler ve dondurulmuş gıdaların insan sağlığına yaptığı olumsuz etkiler uzmanlar tarafından sıklıkla dile getirilmekte ve çocukların beslenmelerinde özellikle bu gıdalardan uzak durulması önerilmektedir.

Yeniden Köy Yaşamı

Sağlıklı gıdaya ulaşmak zor bir süreç olup bu gıdalardan faydalanmak isteyenler ciddi mali bir bütçeye sahip olmalılar. Sağlıklı besin içerisinde yer alan serbest dolaşan tavuklar tercih edilmektedirler nedenine gelinecek olursa serbest dolaşan tavuk özellikleri içerisinde yer alan en belirgin özellik bu tavukların gezici olmasıdır.

– Serbest dolaşan tavuk kendi yemini doğadan temin etmektedir.
– Doğal oksijen ortamından faydalanmaktadır.
– D vitamini ihtiyacını direkt güneşten almaktadır.
– Cinsleri ile iletişim sağlamaktadır.
– Çiftleşme ve yumurtlama sürecini kendi ayarlamaktadır.
– Büyüme sürecini zamanında tamamlamaktadır.

Böyle olunca serbest dolaşan tavuklar sağlık açısından daha besleyici, besin değeri yüksek ve daha organik olmaktadır.

Fiyat: Sağlığın önemi konusunda tüm toplumlar hem fikir olmaktadır. Gıda sektöründe çözümler uzun süreçli olup ve sağlıklı gıdaya ulaşmak için neler yapılması gerektiği kişisel çabaya bırakılmaktadır. Bütçesi iyi olanlar ve aile sağlığını düşünenler serbest dolaşan tavuk gibi diğer sağlıklı organik ürünlere fiyatları vs. dikkate almadan araştırarak görerek ulaşmak için çaba harcarlar. Sağlığın maliyeti para ile ölçülmemektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git