Keçi Çiftliği Kurmak istiyorum

Keçi Çiftliği Kurmak istiyorum
4 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 2.379 kez okundu.

Keçi çiftliği kurmak, günümüzde oldukça cazip haldedir. Çünkü keçi sütünün en faydalı sütler arasında olması ve sürekli artan tüketiminden dolayı Keçi Çiftliği Kurmak istiyorum diyenlerin sayısı da her geçen gün artmaktadır. Bu çiftliği kurmanın farklı yolları bulunur. Şimdi size bu bilgilerimizi aktarıyoruz.

Keçi Çiftliği Kurmak istiyorum

Keçi çiftliği kurmak için ilk olarak yetiştireceğiniz ırkları seçmeniz gerekiyor. Bununla birlikte sağlık kontrollerini ve ilk yardım uygulamalarını öğreneceğiniz kaynaklara ulaşmanız gerekiyor. Daha sonra çiftliğiniz için gerekli olan malzemeleri ve keçilerin gıda ihtiyaçlarını karşılamak için ihtiyacınız olan ürünlerden satın alarak işe koyulabilirsiniz. Tüm bu başlangıçlardan sonra bir otlak inşa ederek uygulamaya geçebilirsiniz. Otlağınızı düzenledikten sonra barınak inşa edecek ve sonra ise planladığınız sayıda keçileri satın alarak çiftliğinizi tamamlayabileceksiniz. Barınak konusunda küçük ahşap ahırlar tercih edebilirsiniz. Keçiler soğuk havalara dayanamadıkları için bu konuya ekstra önem vermeniz gerekecek. Keçilerinizi aldıktan sonra dişi keçilerinizi çiftleştirerek çiftlikteki keçi sayısını artırınız. Daha verimli üretimler alabilmek adına en önemli uygulama çiftleşme sürecidir. Son olarak da elde ettiğiniz ürünleri satmak için uygun ortamı yaratarak ürünlerinizi satabilirsiniz.

Keçilerin beslenme şekilleri ile ilgili bilgilere de sahip olduktan sonra en yüksek verimli keçi ırkı olan boer keçilerinden satın alabilirsiniz. Döl verimi oldukça yüksek olan bu keçiler daha çok ikiz doğurur ve çiftliğinizin verimliliğini de bir o kadar artırabilir.

KEÇİ ÇİFTLİĞİ KURMAK

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git