Hayvancılık Hibe Kredisi

Hayvancılık Hibe Kredisi
3 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 522 kez okundu.

Ülkemizde hayvancılığa daha çok talep artırmak ve yerli hayvan yetiştiriciliğini çoğaltmak için devletin desteğiyle Hayvancılık Hibe Kredisi verilmektedir. Küçükbaş ve büyükbaş hayvancılığı ile ilgili projelerini hayata geçirmek isteyenler bu kredilerden yararlanabiliyor.

Hayvancılık hibe kredilerinden yararlanmak için Ziraat Bankası üzerinden hizmet alabilirsiniz. Ayrıca bankanın bölgenizdeki şubelerine giderek daha detaylı bilgilere de sahip olabiliyorsunuz. Hayvancılık Hibe Kredisi alımında çiftçinin ihtiyacı olan ekipman konusunda bilgiler aktarılır ve bankanın istediği evraklarla birlikte başvurular yapılabilmektedir. Hayvan alım kredisi, işletme kredisi ve komple yeni hayvancılık yatırım kredisi şeklinde talep edilebilmektedir. Makine ve ekipman alım kredileri de sunulmaktadır. Çiftliğin ihtiyacı olan donanıma sahip olmak için ve çiftliğinize alacağınız hayvanların bankanın şartlarına uygun olması durumunda ‘Hayvan Alım Senedi ve Hayvan Proforma’ faturası kullanılarak başvuru yapılabilir. Ayrıca hayvan çiftliğini bakım, yem ve diğer giderleri için de işletme kredileri olarak talep edilen evraklarla birlikte Ziraat Bankasına başvurabilirsiniz.

Hayvancılık Hibe Kredisi

Hayvancılık hibe kredisi konusunda yatırım projelerinde yatırımcının uygun olması durumunda banka tarafından toplam yatırım tutarının %60 ve %75’i kadar kredi kullanabilirsiniz. İlgili yatırımlarınızın bir bölümünü yaptıktan sonra bankaya başvuru yapıldığında ise, yapılmış uygulama için kredi alamaz ve sadece kalan işlemleri gerçekleştirmeniz için kredi alabilirsiniz. Bu bilgiler ışığında sizler de Ziraat Bankasına başvurabilir ve gerekli hibe kredilerinden yararlanarak çiftçilik faaliyetlerinize başlayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git