Etlik Piliç Yetiştiriciliği

Etlik Piliç Yetiştiriciliği
3 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 1.466 kez okundu.

Etlik piliç üretim süresinin kısa olması, yoğun üretimin sağlanması, iş gücünün zor olmaması, kırmızı ete nazaran piliç etinin ucuz olması, sağlık açısından yağ oranının düşük olması gibi ve benzeri sebeplerden dolayı piliç üretimi hayvancılık sektöründe büyük önem taşımaktadır. Üreticiler bu durumları göz önünde bulundurarak piliç üreticiliğine yönelmektedirler.

Etlik Piliç Yetiştiriciliği

Bu olaylar baz alınarak üreticiler hem ucuzluk konusunda hem sağlık konusunda hem de kolaylık konusunda etlik piliç yetiştiriciliği çerçevesinde üretimlerini gerçekleştirmelidir. Bu üretime yönelirken üreticiler ya bağımsız ya da bir firma ile çalışmaya başlaması lazımdır. Kendi başına çalıştığı zaman yetiştirme, yem, ilaç gibi benzeri durumları kendisi sağlamalıdır. Bu durum zor olabilir. Lakin bir firma ile anlaşırsa bu zorluk ortadan kalkar. Anlaşmada üretici bakımı ve büyütmeyi üstlenir. Bu üretimi sağlamak için üreticinin hijyenik bir kümesi olmalıdır.

Üretim ve üreticilik zor gözükse de doğru üretim yolları tercih edilirse bu iş kolaylaşabilir. İlk başta da belirttiğimiz gibi üreticilerin kolay bir üretim yapması için etlik piliç üretimi ideal bir üreticilik yöntemidir. Üreticiler bu üretim yolunda emin adımlar atarak kazançlı bir iş yapmış olurlar. Üreticilere tavsiyemiz etlik piliç yetiştiriciliğine yönelmeleridir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git