En Lezzetli Et Irkı

En Lezzetli Et Irkı
4 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 797 kez okundu.

Hayvancılık ülkemizin ve dünyada yer alan ülkelerin bir çoğunun başlıca geçen kaynakları arasında yer almaktadır. Avrupa’dan Asya kıtasına, Afrika’dan Amerika kıtasına kadar bir çok ülkede hayvancılık çok önemli bir geçim kaynağıdır. Hayvanların beslenmesi, yetiştiği ve bulunduğu bölge gibi bir çok faktör ile etin lezzeti değişmektedir. Bölgelere ve ülkelere hatta iklimlere göre dahi değişebilen et lezzeti Avrupa ülkelerinde ve ülkemizde en lezzetli halini almaktadır. Özellikle ülkemizin ve Avrupa ülkelerinin doğal zenginliği ve bitki çeşitliliği ile hayvan ırklarının verimliliği ve etinin lezzeti artmaktadır.

En Lezzetli Et Irkı

Hayvancılık sektörünün insan var olduğundan beri var olduğunu ve insan soyu ortadan kalkana kadar da yok olmayacağını söylemek hiç de yanlış olmaz. Hayvancılık ile geçimini sağlayan bir çok insan en leziz etleri müşterilerine satmak istemektedir. Peki en lezzetli hayvan ırkı hangisidir?

Hindistan kökenli olan ve Brezilya tarafından dünya piyasasına sunulan ve tüm sığır ırkının atası olarak kabul edilen nelore sığırı dünyada tescilli en lezzetli et ırkı olarak tanımlanmaktadır. Nelore sığırının ünü Brezilya sınırlarının dışına çıkarak nerede ise tüm dünyaya pazarlanmaktadır. Tüm sığır türlerinin bu türden geldiği tahmin edilirken nelore sığırı tescil almış bir lezzeti sahiptir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git