Bıldırcınlar ve Bıldırcın Fiyatları

Bıldırcınlar ve Bıldırcın Fiyatları
18 Ocak 2020 tarihinde eklendi, 1.762 kez okundu.

Bıldırcınlar 

Sülüngiller familyasına ait olan avlanması oldukça basit olan bir kuş türüdür bıldırcın. Dış görünüşünden dolayı tavuk kısmında da yer alırlar. Boyları küçük, hareketli, atık kuşlardır. Çok yükseğe uçamazlar bu yüzden insanlar ve hayvanlar tarafından kolayca avlanırlar.

Diğer kuş türleri gibi göç ederler. Asya bölgesi, Afrika bölgesi, Doğu Anadolu ve iç Anadolu bölgesinde yaşıyorlar. Bıldırcınlardan faydalanmak isteyen birçok kişi​​​ bıldırcın ve bıldırcın fiyatları hakkında araştırmalar yapmakta.

Bıldırcınların birçok faydası bulunmaktadır. Yumurtaları besin değeri yüksek olduğu için birçok insan tarafından tüketilmektedir. Bu nedenle Türkiye’ de yoğun olarak yetiştirilmektedir.

Bıldırcınlara çoğunlukla köy bölgelerinde ve üretim çiftliklerinde denk gelebilirsiniz. Beslenmeleri oldukça kolaydır. Beslenmek için tohumlar ve böcekler yerler. Bir bıldırcın yaklaşık 200/250 civarında yumurtluyor bu sayede çok kolay şekilde çoğalırlar.

Bıldırcın Fiyatları Hakkında

Bıldırcınlar çok fazla yumurtlayan bir kuş türü oldukları için çok sayıda üreyebilirler. Üretkenliklerinden dolayı fiyatları da oldukça düşüktür. Beslenmek için çiftliklerden yavru veya büyük bıldırcınlar satın alabilirsiniz. Ayrıca çok kolay yakalanan kuş türü oldukları için rahatlıkla avlayabilirsiniz.

Bıldırcın Yumurtası

Bıldırcın yumurtası bol protein ve bol vitamin kaynağıdır. Bu sayede insanlar hem çiğ hem pişmiş olarak tüketmekteler. Tüketim olduğu için Türkiye’ de birçok çiftlik de bıldırcın yetiştirilmektedir.

Bir bıldırcın yaklaşık olarak 200/250 civarında yumurta yumurtlar. Bu da türünün fazla olmasını sağlıyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git