10 Bin TL’ye Besi Çiftliği Kurabilirsiniz

10 Bin TL’ye Besi Çiftliği Kurabilirsiniz
4 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 2.087 kez okundu.

Devlet, hayvancılık sektörün için tarımsal destekleri büyütmeye devam ediyor. Hayvancılık sektörüne büyük rakamlar ayrılan bu yıl içinde artık 10 Bin TL’ye Besi Çiftliği Kurabilirsiniz. Bakanlığın bu konudaki destekleri daha eski zamanlarda da geçerli olmak kaydıyla sürekli kendini yenileyen bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Tarımsal destekler için ilk etapta 7 milyar TL’lik kaynağın 2,2 milyar TL’si de sadece hayvancılık sektörüne ayrılmıştır.
Düşük faizli kredi alarak 10 bin TL besi çiftliği uygulamasında bazı şartlar da bulunuyor. Bu kredilerden yararlanmak için ilk olarak Çiftçi Kayıt sistemine dâhil olmak gerekir. Bu sistem için gerekli müracaatı ise bölgenizde bulunan Tarım Satış Kooperatifi ve Ziraat bankalarından yapabilirsiniz. Ayrıca 10 baş ve üzeri için damızlık etçi sığır ve sütçü yetiştiriciliği işletmesi kurmak ya da işletmenin kapasitesini 10 baş ve bu rakamın üzerine çıkarmak isteyen çiftçiler işletme ve yatırım kredilerinden yararlanabiliyor. Bu rakamlar damızlık düve için 50 baş ve üzerinde olması kararlaştırılmıştır.

10 Bin TL’ye Besi Çiftliği Kurabilirsiniz

Ürün desteklerinden ayrı olarak hibe programları da uygulanmaya devam ediyor. Bu destek programlarından yararlanmak için ikamet ettiğiniz il ve ilçe müdürlüklerine müracaat etmeniz yeterli olacaktır. Bununla birlikte istenen belgeler ve yaptığı üretimle ilgili belgeler de müracaat esnasında gerekli olacaktır. Sabit bir ücret uygulaması da bulunmuyor. Çünkü hibe programlarının tutarları projeye göre değişkenlik göstermektedir.

10 BİN TL BESİ ÇİFTLİĞİ
10 BİN TL ÇİFTLİK

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git